Kibe tõde kulmude microbladingu kohta! Vaat mida püsimeigimeistrid meie eest varjavad.

Soovitan seda lugeda neil, kes tahavad teada tõde kulmude microblading´u kohta. Saksamaalt pärit meister Maria Galaburda räägib emotsionaalselt, kuid tõepäraselt selle protseduuri olemusest. Lõpus näidatakse Jelena Netšajeva, püsimeigi salongiketi omaniku videot, kus räägitakse microblading´u plussidest ja miinustest.

Olen kaua vaikinud, järgides kutse-eetika põhimõtteid ja demokraatlikku tegevusvabadust. Kuid vastutustunne klientide ja algajate meistrite ees ning vajadus kaitsta neid vigade eest sunnib mind rääkima ja tegutsema.

2014. aastast on Saksamaal olnud kõige ehtsam kulmu- tattoo´ buum. Igal nurgal reklaamitakse MICROBLADING´UT kui kõige loomulikumat, tänapäevasemat, innovaatilisemat viisi oma nägu imeliselt kauniks muuta. See uus tattoo garanteerivat suurepärase tulemuse – imepeenikesed, loomulikud kulmukarvad.

Sel moel loodud karvakesi polevat võimalik eristada oma loomulikest. Ja protseduur olevat valutu ning ei põhjustavat traumasid – seepärast erinevat MICROBLADING kardinaalselt senisest tavalisest aparaadimeetodist, mida microblading´u pooldajad nimetavad barbaarseks ja veeuputuse-eelseks. Ainult microblading´u abil olevat võimalik saavutada ideaalseid tulemusi ja saada täiuslikud ning loomulikud kulmud, mis hiljem lihtsalt ära pleegivad ning 8-12 kuu möödudes täielikult kaovad.

Viimasel ajal on MICROBLADING´ULE ilmunud uued nimetused: 3D- või 6D-tehnikas kulmud (Keegi pole suutnudki seletada, mida see tähendab…)

See on turundus. Ja nüüd faktid:

1. „INNOVAATILINE“?

Uus ja tänapäevane meetod pole midagi muud kui Vana-Hiinast pärit tattoo-tehnika. Seda on iidsetest aegadest kasutatud Hiina vaestes kvartalites, kuna vajalik materjal oli üpris odav. Seega võisid ka vaesed rahvakihid endale tattoo´d lubada. Vaat selline innovatsioon…

Ei tohi ka unustada, et Aasia naiste nahk erineb oluliselt meie, Põhja-Euroopa naiste omast. Asiaatidel on elastne kollase varjundi ja vähese punase pigmendiga nahk. Meie nahk on aga rabe, sooniline, tihtipeale nõrga sidekoega. Sel põhjusel reageerib Euroopa naiste nahk pigmendile täiesti erinevalt ja paraneb teismoodi.

2. MIS ON „MICROBLADING“?

Mida siis sõna MICROBLADING tähendab? Õige, inglise keeles on see „minisisselõiked“. Ja just nii protseduur käibki. Spetsiaalne varre külge kinnitatud tera kastetakse pigmendi sisse, misjärel tehakse sellega nahka sisselõiked. Seejärel kantakse selliselt töödeldud kulmudele pigment ja hõõrutakse sisse. (niinimetatud „mask“). Just seda protseduuri esitletakse kui mittetraumeerivat ja valutut

NÜÜD FAKTID:

Püsimeigi tegemisel (aga microblading pole midagi muud kui püsimeik ehk pigmendi viimine nahka pikaks ajaks) implanteeritakse pigmendid naha keskmisesse kihti, dermasse. Derma asub pealmise nahakihi (epidermis) ja nahaaluse rasvkoe vahel. Et dermani jõuda, on vaja läbistada epidermis. Püsimeigi aparaadiga töötades toimub see nii: nõel läbistab naha (mitu tuhat korda minutis), siseneb sellesse ja väljub, tehes sel moel suure hulga minitorkeid, sisestades igal torkel nahka väikse koguse pigmenti. Teisisõnu, tulemuseks on perforeeritud naha efekt.

MIDA KUJUTAB ENDAST MICROBLADING´U PROTSEDUUR?

Nahk lõigatakse teraga lõhki kuni dermani nagu skalpelliga. Seejärel viiakse nendesse lõigetesse pigment. Mis on sisselõige? See on naha pealmise kihi vigastamine, millega kaasneb veritsus ja armid. Kui kirurg pärast operatsiooni haava kinni ei õmble, tekivad jämedad, suured, laiad armid, kuna lõike KOHAL moodustub suur hulk sidekudet, et haav kiiremini kinni kasvaks. Kuna tegemist on MICROblading´uga, käib meie puhul jutt loomulikult MIKROarmidest…

Microblading´u reklaamist olen tihti lugenud, et protseduur on valutu ja nahk ei veritse. See pole nii! Muidugi on see valus, sest nahka tehakse ju sisselõiked: proovige habemenoaga endale sisse lõigata – kuidas see saab valutu olla? Ja otse loomulikult see veritseb, kuna dermas asuvad veresooned. Kui verd ei tule, siis võib see tähendada vaid üht – protseduuri tehakse liiga pinnapealselt ja pigmendid sisestatakse epidermisesse. Aga see nahakiht uueneb iga 28 päeva tagant. Koos surnud rakkudega tuleb nahast välja ka pigment ning kuu aja pärast pole seal sellest enam jälgegi.

Loomulikult olen ma ise proovinud MICROBLADING´UT teha. Mõned mu sõbrad ja sugulased andsid ennastsalgavalt oma kulmud mulle eksperimenteerimiseks. Nii et mul on selge ettekujutus sellest meetodist ja selle tagajärgedest. Õnneks ei teinud ma katseid näol, vaid teistel sarnase nahaga kehaosadel ja kõrvaldasin eksperimendi jäljed laseriga.

3. „VÄGA LOOMULIK“?

Tulemus olevat väga loomulik. See on kõige tugevam argument, mida microblading´u reklaamis kasutatakse. Karvakesed olevat väga loomulikud ja neid polevat peaaegu võimalik enda kulmukarvadest eristada.

Loomulikult demonstreeritakse fotodel äsja tehtud töid. Pean tunnistama, et need näevad välja vägagi ilusad ja loomulikud. Aga just selles PETTUS seisnebki! Alles pärast kulmude paranemist (3-4 nädalat pärast protseduuri) saab protseduuri kohta järeldusi teha. Vahetult pärast protseduuri tõmbub vigastatud nahk kokku (loomulik reaktsioon traumale) ja peale kantud jooned paistavad väga peenikesed, ilusad. Kuid edasi toimub see:

Haavad (sisselõiked) paranevad, tekivad mikroarmid (neid on väga hästi näha lambivalgusel või luubi all) ja sisse viidud pigment migreerub, paigutub dermas ümber. Selle tõttu muutuvad jooned paksemaks, valguvad osaliselt laiali. Kuna nahk protseduuri ajal veritses, seguneb pigment hemosideriiniga (rauda sisaldav pigment, mis tekib vereliblede lagunemisel) ja jääb nahka kauaks ajaks. Just see on põhjuseks, miks microblading´u käigus tehtud karvad on tihtilugu sinkjashalli varjundiga.

Et jooned saaksid ühtlased, pigment ühele ja samale sügavusele, peab meistril olema kolossaalne kogemus ja kindel käsi, mis ei väärata. Aga seda juhtub microblading´us harva (allpool seletan). Tagajärjeks on ebaühtlased punktiirjooned, kuna pigment sisestatakse osaliselt dermsse ja osaliselt epidermisesse. Aga mõnikord kahjuks isegi sügavamale. Sel juhul pakub meister kliendile korrektsiooniprotseduuri, et karvakesed „korda teha“. Kahjuks teevad sellised korrigeerimised asja veel hullemaks, kuna äärmiselt raske on õhukese teraga sama karvakest tabada. Ja siis tekivad uued paralleelsed ja sama „kvaliteediga“ jooned.

4. „PLEEGIB JÄLJETULT“?

Püsimeigi puhul viiakse pigment naha keskmistesse kihtidesse (derma) pikaks ajaks. Pole üldse tähtis, millega need pigmendid sisse viiakse – kas aparaadi või varrel asuva teraga. Nii kui pigment dermasse satub, jääb see sinna vaid teatud ajaks.

Pigmendi pleekimine on sügavalt individuaalne protsess ja sõltub paljudest teguritest. Ainevahetus, päikesekiirgus, naha koorimised, toitumine, suitsetamine, hormoonid, medikamendid… Kõik see mängib rolli pigmendi vähenemises. Võib öelda, et tattoo püsib 1-5 aastat.

Kui viia pigment vaid naha pealispinda, siis tuleb see juba kuu jooksul välja – koos surnud naharakkudega. Kui viia pigment liida sügavale, jääb see nahka väga pikaks ajaks, võimalik, et igaveseks. Ja ongi kõik.

5. „IDEAALNE KUJU“?

Microblading´u poolehoidjate enamik mõõdab ja joonistab eskiisi kuldlõike põhimõttel, kasutades spetsiaalset sirklit. Sel moel loovad nad justkui ideaalse kuju.

Ilusad sõnad koleda tagajärjega… Ei saa ju lihtsalt võtta ja joonistada kliendile kulmud pähe geomeetrilise valemi järgi! Iga nägu on unikaalne ja nõuab individuaalset lähenemist. Professionaal on kohustatud vaatama igat klienti kui tervikut, arvestades ta stiili, figuuri, kasvu, miimikat, meikimisharjumust jne. Ma ei väsi kordamast: püsimeigi eskiis tuleb joonistada vaid käsitsi ja ilma mõõtmisteta, seda enam šabloonideta. Oma algajatel õpilastel luban teha vaid ühe mõõtmise: kulmu pikkuse kontrollimiseks. Ülejäänu joonistatakse ainult silma järgi.

6. „PROFESSIONAALSELT“??

MICROBLADING´UT tehakse praegu iga nurga peal. Kes ei paku kliendile MICROBLADING´UT, on ajast maha jäänud. Kulme lõiguvad kõik, kes vaid viitsivad. Miks? Asi on väga lihtne:

püsimeigimeistri soliidne, professionaalne koolitus kestab kaua, on kallis ja seotud üpris suurte investeeringutega aparatuuri ja materjalidesse. Aga vaat MICROBLADING´U koolitus kestab 2 päeva, maksab 1000-1500 eurot ja töövahendid saab soetada 300-400 euroga. Käsi südamele pannes: mida on võimalik õppida kahepäevasel rühmaseminaril? Alles eile tegi inimene pediküüri ja maniküüri, aga täna, pärast kahepäevast seminari lõikab juba teraga näonahka…

Lihtsalt võrdluseks: et Saksamaal saaks näiteks vitamiinisüste teha, peab meistril olema vähemalt naturopaadi diplom (2-3 aastat õppimist ja tervishoiuametis edukalt sooritatud eksam).
Aga et kulme lõigata, piisab kahepäevasest seminarist…
Vastutustundetu ja arusaamatu…

7. JA LISAKS

Olen jälginud MICROBLADING´U fenomeni arengut Saksamaal juba 1,5 aastat. Selle aja jooksul pole näinud ÜHTEGI ILUSAT TÖÖD. Mitte ühtegi. Pole loomulikkust, pole ideaalseid peenikesi jooni. Haruharva olen näinud enam-vähem õnnestunud töid, mille fotod on üldsusele vaatamiseks välja pandud 1-2 kuud pärast protseduuri. Kuid järgmistel kuudel muutuvad need enam-vähem õnnestunud jooned ikkagi ebamäärasteks laiali valgunud plekkideks.

Meie juures käivad pidevalt microblading´u ohvrid, et hirmsat tulemust parandada. Ahastavad, pettunud neiud ja naised, kes on ilusate fotode õnge läinud ja nüüd käivad ringi rikutud näoga. Meil tuleb seda „ilu“ pidevalt kõrvaldada. See on valus. See maksab raha ja kestab kaua. See rikub närve. Need kliendid on alguses maksnud MICROBLADING´U eest, pärast selle parandamise eest ja seejärel veel ka uue tattoo´ eest (kui üldse söandavadki end kellegi kätte enam usaldada).

Mind süüdistatakse tihti ebaobjektiivsuses. Et aparaadimeetodiga on samuti nägusid moonutatud. Jah, see on tõsi. Meil tuleb pahatihti ka aparaadiga tehtud MICROBLADING´U hirmsaid tagajärgi kõrvaldada. Alati võib sattuda mõne käpardi käe alla. KUID: see EI ÕIGUSTA mingil juhul nägude edasisi moonutamisi. Ja pole tähtis, mis meetodiga protseduur tehtud on – aparaadi, tera või kas või kalaluuga!

————

Allikas 100prichin.ru